Aktualny jadłospis znajduje się  poniżej.

Wszystkie produkty mączne (kopytka, pyzy, kluski śląskie, kluseczki leniwe, pierogi, naleśniki i placuszki) są przygotowywane na miejscu w przedszkolu.

Nasze przedszkole zakupiło piec konwekcyjno-parowy. Umożliwia on przyrządzanie potraw charakteryzujących się zdrowymi wartościami odżywczymi, smakowymi i zapachowymi poprzez m.in. beztłuszczowe smażenie lub pieczenie i gotowanie na parze.

Od 01.09.2023r. w grupie 5 i 6 - latków śniadania są podawane w formie bufetu szwedzkiego.

Jadłospis od 19.04.2024. do 06.05.2024.
Piątek 19.04.2024.
Śniadanie: kawa, chleb razowy, masło, serek śmietankowy, papryka świeża, ogórek kiszony.
Witaminki: owoc sezonowy.
Obiad: żurek z jajkiem i groszkiem ptysiowym, ziemniaki, filet z miruny w panierce, surówka z kapust
kiszonej, kompot.
Podwieczorek: mleko, ciasto piernik, owoc sezonowy.
Poniedziałek 22.04.2024.
Śniadanie: kakao, kanapka, masło, wędlina, serek Mozzarella, papryka świeża, ogórek świeży.
Witaminki: sok naturalny.
Obiad: kalafiorowa z ziemniakami, ryż paraboliczny, gulasz z piersi kurczaka, brokuły na parze,
Wtorek 23.04.2024.
Śniadanie: płatki kukurydziane na mleku, chleb mieszany, pasta z masła kiełbasy i jajek, pomidor
ogórek kiszony.
Witaminki: owoc sezonowy.
Obiad: pomidorowa z makaronem, ziemniaki, polędwica wieprzowa z pieca, marchewka z groszkiem
na parze, kompot.
Podwieczorek: herbata z cytryną, bułka kajzerka, masło, serek Łaciaty, ogórek świeży.
Środa 24.04.2024.
Śniadanie: kawa, chleb rozmaitości, masło, wędlina, serek Capri, rzodkiewka, papryka świeża.
Witaminki: owoc sezonowy, pestki dyni.
Obiad: krupnik z kaszy, frytki z pieca, kotlet z piersi indyka w panierce, surówka z kapusty pekińskiej,
kompot.
Podwieczorek: gofry waflowe z prażonym jabłkiem z cynamonem.
Czwartek 25.04.2024.
Śniadanie: kakao, bułka kajzerka razowa, masło, parówki na ciepło z ketchupem, pomidor,
ogórek świeży.
Witaminki: sok naturalny.
Obiad: jarzynowa zasypana makaronem na mięsie, kopytka leniwe polane miodem, surówka
z marchewki i jabłka, kompot.
Podwieczorek: jogurt owocowy, herbatniki, owoc sezonowy.
Piątek 26.04.2024.
Śniadanie: kawa, chleb mieszany, masło, pasta z makreli wędzonej i jajek, papryka świeża, rzodkiewka.
Witaminki: owoc sezonowy.
Obiad: fasolowa z ziemniakami, kasza jęczmienna, pulpety w sosie pomidorowym, bukiet warzyw
na parze, kompot.
Podwieczorek: serek Danio, pałeczki kukurydziane, owoc sezonowy.
Poniedziałek 29.04.2024.
Śniadanie: kawa, chleb mieszany, masło, twarożek, papryka świeża, ogórek kiszony.
Witaminki: sok naturalny.
Obiad: krem brokułowy z groszkiem ptysiowym, ziemniaki, schab z pieca, mini marchewka na parze,
kompot.
Podwieczorek: kisiel z malin i truskawek z serkiem waniliowym, gofry smakowe, owoc sezonowy.
Wtorek 30.04.2024.
Śniadanie: płatki kukurydziane na mleku, kanapka, masło, sałata, wędlina, jajko na twardo, pomidor.
Witaminki: sok naturalny lub owoc sezonowy.
Obiad: zalewajka z ziemniakami, makaron spaghetti z mięsem i sosem pomidorowym, fasolka
szparagowa na parze, kompot.
Podwieczorek: herbata owocowa, bułeczka z serkiem, owoc sezonowy.
Czwartek 02.05.2024.
Śniadanie: kawa, chleb mieszany, masło, sałata, ser żółty, papryka świeża.
Witaminki: sok naturalny lub owoc sezonowy.
Obiad: krupnik z ryżu, ziemniaki, filet z piersi kurczaka w panierce, kalafior na parze, kompot.
Podwieczorek: serek waniliowy, pałeczki kukurydziane, owoc sezonowy.
Poniedziałek 06.05.2024.
Śniadanie: kakao, chleb mieszany, masło, wędlina, serek śmietankowy, papryka świeża.
Witaminki: sok naturalny.
Obiad: rosół z makaronem, ziemniaki, farsz mięsny, brokuły na parze, kompot.
Podwieczorek: mleko, placuszki z jabłkami polane musem owocowym.