Przedszkole Samorządowe nr 12 zostało wybudowane w 1976 roku przez Zakład Przemysłu Dziewiarskiego"Sigmatex". Mieści sie w budynku tzw. typu szwedzkiego na peryferiach miasta. Bryła budynku jest w kształcie litery H. Działka na której się znajduje przedszkole zajmuje powierzchnię 5795 m2. Ogrodzony jest cały teren wraz z ogrodem. Teren ogrodu pokryty jest trawą, licznymi drzewami i krzewami. dzieci mają do dyspozycji zabawki ogrodowe oraz boisko asfaltowe.

Obecnie w przedszkolu są 4 grupy wiekowe:

gr I - 3 - latki
    gr. II - 4 - latki
    gr. III - 5 - latki
    gr. IV - 4,5,6- latki

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 do 16:30.
Przerwa wakacyjna w lipcu i sierpniu
( dziecko może uczęszczać do przedszkola pełniącego dyżur wakacyjny)
Cieszymy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej.

Od roku 2000  jesteśmy organizatorem międzyprzedszkolnego konkursu ekologicznego " W zgodzie z przyrodą".

28 listopada 2003 r. przedszkole otrzymało certyfikat jakości "Partnerskie Przedszkole" czyli udokumentowało wysoki poziom usług w zakresie takich obszarów jak:dziecko,rozwój,programy, marketing i komunikacja.