Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole od wielu lat bierze udział w programach i akcjach ogólnopolskich takich jak:

- PACZKA PRZEDSZKOLAKA

Akcja skierowana jest zarówno do dzieci jak i rodziców. Dzieci i rodzice dostają paczki raz lub dwa razy w roku.

- NAJLEPSZY KLEJ

Akcja polega na zbieraniu przez dzieci pustych opakowań po kleju.Po uzbieraniu konkretnej liczby dzieci w zamaian otrzymują nagrody.

- AKADEMIA AQUAFRESH

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany
 w przedszkolach od 2011r. W trakcie zajęć edukacyjnych połączonych z zabawą  najmłodsi uczą się, jak dbać
 o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.
 We wrześniu 2014r. ustanowilismy REKORD GUINNESSA w największej liczbie dzieci szczotkujących jednocześnie ząbki.

- OGRÓDEK DYDAKTYCZNY PRZY PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole jest jednym z niewielu, które wygrało konkurs organizowany przez WFOŚiGW w Łodzi na " Utworzenie ogródków dydaktycznych przy przedszkolach 2015".  Założenie ogródka dydaktycznego umożliwiło zdobywanie przez dzieci nowych doświadczeń z zakresu różnych sfer rozwoju. Własne działania i zabawy badawcze, eksploracja  pozwoliły lepiej odkryć tajniki przyrody oraz rozwinąć świadomość ekologiczną u dzieci. Wpłynął także na zwiększenie atrakcyjności sytuacji edukacyjnych oraz wzrost zainteresowania u dzieci problematyką ekologiczną. W ramach projektu zorganizowano  6 stanowisk : 1. Przyroda w czterech porach roku, 2. Eko - ścieżka, 3. Mini stacja meteorologiczna,   4. Pszczółkolandia, 5. Mandala przyrodnicza, 6. Skarbnica wiedzy przyrodniczej. Projekt ogródek dydaktyczny " W zgodzie z przyrodą" realizowany jest w naszym przedszkolu od listopada 2015 roku.