Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole od wielu lat bierze udział w programach i akcjach ogólnopolskich takich jak:

- AKADEMIA AQUAFRESH

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany
 w przedszkolach od 2011r. W trakcie zajęć edukacyjnych połączonych z zabawą  najmłodsi uczą się, jak dbać
 o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.
 We wrześniu 2014r. ustanowilismy REKORD GUINNESSA w największej liczbie dzieci szczotkujących jednocześnie ząbki.

- OGRÓDEK DYDAKTYCZNY PRZY PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole jest jednym z niewielu, które wygrało konkurs organizowany przez WFOŚiGW w Łodzi na " Utworzenie ogródków dydaktycznych przy przedszkolach 2015".  Założenie ogródka dydaktycznego umożliwiło zdobywanie przez dzieci nowych doświadczeń z zakresu różnych sfer rozwoju. Własne działania i zabawy badawcze, eksploracja  pozwoliły lepiej odkryć tajniki przyrody oraz rozwinąć świadomość ekologiczną u dzieci. Wpłynął także na zwiększenie atrakcyjności sytuacji edukacyjnych oraz wzrost zainteresowania u dzieci problematyką ekologiczną. W ramach projektu zorganizowano  6 stanowisk : 1. Przyroda w czterech porach roku, 2. Eko - ścieżka, 3. Mini stacja meteorologiczna,   4. Pszczółkolandia, 5. Mandala przyrodnicza, 6. Skarbnica wiedzy przyrodniczej. Projekt ogródek dydaktyczny " W zgodzie z przyrodą" realizowany jest w naszym przedszkolu od listopada 2015 roku.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS - program przedszkolnej edukacjj antytytoniowej

Głównym celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

- KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają róznorodne rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań : jak ważna jest segregacja śmieci i zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku oraz jak zachowywać się na łonie natury.

- Udział w corocznej akcji "Szkoła do hymnu"

Realizacja projektów edukacyjnych z udziałem Rodziców m.in. : PTAKI, DRZEWO, SPORT, OWADY, OWOCE

- Realizacja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "ZABAWA SZTUKĄ"

- Przedszkole otrzymało CERTYFIKAT wydany przez Fundację DIABECIAKI  dla placówki przyjaznej młodym diabetykom.
  Placówka  posiada kadrę przeszkoloną w zakresie cukrzycy.