ZAJĘCIA DODATKOWE

Zajęcia dodatkowe nieodpłatne w roku szkolnym 2023/2024

RELIGIA (dzieci 6-letnie)
Katechetka poprzez zabawne opowiadania i piosenki wprowadza dzieci w świat wiary.
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w wymiarze 30 min.

W ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej prowadzone są zajęcia z dziećmi:  zajęcia logopedyczne w wymiarze 10 godzin tygodniowo,  zajęcia z pedagogiem specjalnym w wymiarze 5 godzin tygodniowo oraz zajęcia z psychologiem w wymiarze 5 godzin tygodniowo.
Wszystkie zajęcia odbywają się za pisemną zgodą rodziców (prawnych opiekunów).

TERAPIA LOGOPEDYCZNA
Podczas tych zajęć dzieci pozbywają się złych nawyków, rozwijają percepcję słuchową, ćwiczą prawidłową wymowę.
Zajęcia odbywają się w zespołach 4 osobowych w wymiarze 30 minut 2 razy w tygodniu

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM SPECJALNYM
Zajęcia z pedagogiem specjalnym mają na celu wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci. Poprawianie sfery percepcyjnej, poznawczej i motorycznej. W pracy z dzieckiem terapeuta bierze pod uwagę jego indywidualne możliwości.

GODZINY PRACY PSYCHOLOGA
poniedziałek - 10.30 - 13.00
środa  - 12.00 - 14.30
Psycholog sygnalizuje problemy i podpowiada rozwiązania. Ściśle współpracuje z wychowawcami. Pomaga rodzicom w sytuacjach problemowych poprzez udzielanie porad i konsultacji. Diagnozuje indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne dzieci. Udziela pomocy psychologiczno - pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb. Obserwuje dzieci w grupach ( zarówno podczas zajęć, czynności samoobsługowych, jak i zabawy swobodnej).

W ramach podstawy programowej realizowane są zajęcia z języka angielskiego.
Podczas zajęć dzieci w piosenkach, grach i zabawach oswajają się z prawidłowym brzmieniem podstawowych słówek i zwrotów języka angielskiego, ćwiczą ich wymowę.
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w każdej grupie wiekowej :
15 minut w grupie dzieci 3 i 4 letnich
30 minut w grupie dzieci 5 i 6 letnich